SOAP Wiki
Advertisement

Jak dołączyć do SOAP

Zawsze jesteśmy otwarci na nowych, aktywnych, zaradnych i przyjaznych użytkowników, którzy potrafią nam pokazać, że są zainteresowani pomaganiem społeczności Fandomu. A najlepszym sposobem na to jest po prostu się zaangażować! Od czasu do czasu zapraszamy do nas użytkowników posiadających dobrą reputację na Fandomie i którzy pokazali nam, że są zdolni i gotowi do pomocy. Obecnie, aby dołączyć do SOAP, musisz zostać zaproszony. Najbardziej zaangażowane osoby, które są przez nas obserwowane, otrzymują zaproszenia, kiedy nadchodzi potrzeba znalezienia nowych członków.

Ale co to znaczy? Jak mam się zaangażować? Gdzie powinienem zacząć?

  • Wspieraj obecny zespół zgłaszając spam lub wandalizm na SOAP Wiki lub na Discordzie (kanał #spam-vandal-report-fandom).
  • Rewertuj wandalizmy. Pamiętaj jednak, aby uszanować lokalne zasady wiki i w pierwszej kolejności zgłoszenia zostawiać u lokalnych administratorów, jeżeli ci są aktywni. W przeciwnym razie udaj się do członków SOAP.
  • Musisz zrozumieć, że to nie zabawa. To żmudna praca i ważnym jest, aby zachować ten sposób myślenia i uświadomić sobie, że traktowanie tego jak gry jest dla nas szkodliwe. Bądź przyjazny dla swojego otoczenia, ale nie wykazuj się emocjami czy frustracją podczas pozbywania się spamu lub wandalizmu.
  • Graj z nami zespołowo — współpracuj! Bądź pomocny i przyjazny dla zespołu SOAP oraz innych członków społeczności Wikii. Pamiętaj, że to wolontariacka praca, więc stawiamy jakość nad ilość. Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest wypalenie się.
Advertisement