SOAP Wiki
Advertisement
Languages
English català Deutsch español français galego italiano 日本語 polski português português do Brasil русский 中文 中文(台灣)‎ Türkçe

Spam Silme ve Önleme'ye nasıl katılabilirsiniz

Her zaman, Fandom topluluklarına yardım etmekle ilgilendiklerini gösteren yeni, aktif, becerikli ve arkadaş canlısı kullanıcılar arıyoruz. Bunu yapmanın en iyi yolu, yalnızca dahil olmaktır! Zaman zaman, Fandom hakkında yerleşik bir geçmişi olan ve yardım etmeye istekli ve yetenekli olduğunu gösteren biri gönüllü programına katılmaya davet edilir. Şu anda, Spam Görev Gücüne katılmak için davet edilmelisiniz. Yeni gönüllülere ihtiyaç duyulduğunda dahil olduğu gözlemlenenler seçilecektir.

"Tamam... ama bu ne anlama geliyor? Nasıl katılırım? Nereden başlamalıyım"

Ekibe yardımcı olmanın ve değerli bir SOAP adayı olmanın birçok yolu vardır:

  • Mevcut ekibe spam veya vandalizme SOAP Viki veya #spam-vandal-report-fandom Discord kanalı üzerinde bildirerek yardımcı olun.
  • Geri alma vandalizm çapraz vikisi. Yerel politikaya uyduğunuzdan emin olun (yani, düzenleme uyuşmazlığı yoktur) ve etkin vikiler için yerel yöneticilere veya etkin olmayan wiki'ler için SOAP'u rapor edin.
  • Bunun bir oyun olmadığını anlayın. Sıkıcı bir iş ve bu zihniyete sahip olmak ve ona bir oyun gibi davranmanın amacımıza zarar verdiğini anlamak önemlidir. Topluluğa karşı dostça davranın, ancak spam veya vandalizmi geri alırken veya geri alırken duygu göstermeyin ve düzenleme özetlerinde duygu veya hayal kırıklığı kullanmaktan kaçının.
  • Ekip oyuncusu olun ve işbirliği yapın! SOAP ekibiyle ve daha geniş Fandom topluluğuyla yardımsever ve arkadaşça olun ve profesyonel ancak gündelik bir zihniyet sağlayın. Bunun nicelikten çok nitelik anlamına gelen bir "gönüllü rolü" olduğunu unutmayın. Olman gereken son şey yanmaktır.
Advertisement